मंगलबार, असार ३२ गते २०८१    
images
images
images

प्रतिनिधिसभातर्फ १२० स्थानको नतिजा आउँदा कुन पार्टीबाट कसले कहाँ जिते?

images
शुक्रबार, मंसिर ९ २०७९
images
images
प्रतिनिधिसभातर्फ १२० स्थानको नतिजा आउँदा कुन पार्टीबाट कसले कहाँ जिते?
images
images

काठमाडौं- प्रतिनिधिसभाका लागि गएको ४ गते भएको निर्वाचनको परिणाम आउने क्रम जारी रहेको छ। तीन स्थानमा मतगणना नै सुरु हुन नसक्दा शुक्रबार बिहान ११ बजेसम्म १२० सिटको भने परिणाम आइसकेको छ। निर्वाचन आयोगले तीन दिनमा प्रत्यक्षतर्फको नतिजा सार्वजनिक गरिसक्ने भने पनि अझै ४५ सिटको नतिजा आउन बाँकी छ। 

images
images
images

अहिलेसम्मको परिणामअनुसार नेपाली कांग्रेसले ४१ सिट जितेको छ। नेकपा एमालेले ३० सिट जितेको छ। नेकपा माओवादी केन्द्रले १२ सिट जितेको छ। नेकपा एकीकृत समाजवादीले १० स्थानमा जितेको छ। राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले ७ सिट जितेको छ। 

images

यस्तै राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले ५ सिट जित्दा विभिन्न स्थानबाट ५ जना स्वतन्त्र उम्मेद्‍वार पनि विजयी भएका छन्। 

images
images

कुन पार्टीबाट कहाँ कसले जिते?

images
images

नेपाली कांग्रेस

१) मुस्ताङ- योगेश शेरचन

२) मनाङ- टेकबहादुर गुरुङ

३) काठमाडौं १ - प्रकाशमान सिंह

४) काठमाडौं ३ - सन्तोष चालिसे

५) काठमाडौं ४ - गगनकुमार थापा

६) काठमाडौं ५ - प्रदीप पौडेल

७) काठमाडौं १० - राजेन्द्र कुमार केसी

८) रसुवा- मोहन आचार्य

९) ललितपुर १- उदयसमशेर जबरा

१०) तनहुँ २ - शंकर भण्डारी

११) डडेलधुरा- शेरबहादुर देउवा

१२) पर्सा ४ - रमेशकुमार रिजाल

१३) सुर्खेत २ - हृदयराम थानी

१४) ओखलढुंगा- रामहरि खतिवडा

१५) झापा १- विश्वप्रकाश शर्मा

१६) पर्सा २- अजयकुमार चौरसिया

१७) गोरखा १- राजेन्द्र बजगाई

१८) म्याग्दी- खमबहादुर गर्बुजा

१९) अछाम २ - पुष्पबहादुर शाह

२०) कैलाली ४ - बीरबहादुर बलायर

२१) दार्चुला - दिलेन्द्र प्रसाद बडू

२२) कञ्चनपुर ३ - रमेश लेखक

२३) भक्तपुर २- दुर्लभ थापा क्षेत्री

२४) दैलेख २- दिक्पाल कुमार शाही

२५) कञ्चनपुर २ - एनपी साउद

२६) मोरङ ६ - शेखर कोइराला

२७) धनुषा २ - रामकृष्ण यादव

२८) रौतहट ४ - देवप्रसाद तिमल्सेना

२९) सप्तरी ३ - दिनेशकुमार यादव

३०) धादिङ २ - रामनाथ अधिकारी

३१) भक्तपुर २ - दुर्लभ थापा क्षेत्री

३२) सिन्धुपाल्चोक २ - मोहनबहादुर बस्नेत

३३) सिन्धुली १ - श्यामकुमार घिमिरे

३४) तनहुँ १ - रामचन्द्र पौडेल

३५) नवलपरासीपूर्व १ - शशांक कोइराला

३६) नवलपरासीपूर्व २ - विष्णुकुमार कार्की

३७) दाङ ३ - दीपक गिरी

३८) नवलपरासीपश्चिम १ - विनोदकुमार चौधरी

३९) बर्दिया १ - सञ्जयकुमार गौतम

४०) बाँके ३ - किशोरसिंह राठोर

४१) सुर्खेत १ - पूर्णबहादुर खड्का

नेकपा एमाले

१) उदयपुर २ - अम्बरबहादुर रायमाझी

२) काठमाडौं ९- कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

३) ललितपुर २- प्रेमबहादुर महर्जन

४) गुल्मी २ - गोकर्णराज विष्ट

५‍‍) झापा २- देवराज घिमिरे

६) झापा ५- केपी शर्मा ओली

७) ताप्लेजुङ १- योगेश कुमार भट्टराई

८) पर्सा ३ - राजकुमार गुप्ता

९) अर्घाखाँची- टोपबहादुर रायमाझी

१०) प्युठान- सूर्यबहादुर थापा

११) मकवानपुर २- महेश कुमार बर्तौला

१२) कास्की २- विद्या भट्टराई

१३) पर्वत - पदम गिरी

१४) लमजुङ - पृथ्वी सुब्बा गुरुङ

१५) रुपन्देही ५ - बासुदेव घिमिरे

१६) ताप्लेजुङ १- योगेश कुमार भट्टराई

१७) झापा ४ - एनपी साँवा

१८) धनकुटा १ - राजेन्द्रकुमार राई

१९) पाँचथर - बसन्तकुमार नेम्वाङ

२०) सोलुखुम्बु - मानवीर राई

२१) धनुषा ३ - जुलीकुमारी महतो

२२) बारा १ - अच्युतप्रसाद मैनाली

२३) बारा ३ - ज्वालाकुमारी साह

२४) सर्लाही ३ - हरिप्रसाद उप्रेती

२५) सिरहा १ - रामशंकर यादव

२६) कास्की ३ - दामोदर पौडेल बैरागी

२७) कपिलवस्तु १ - बलराम अधिकारी

२८) बाँके १ - सूर्यप्रसाद ढकाल

२९) कञ्चनपुर १ - तारा लामा तामाङ

३०) बैतडी - दामोदर भण्डारी

नेकपा माओवादी केन्द्र

१) सिन्धुली २- लेखनाथ दाहाल

२) सिन्धुपाल्चोक १ - माधव सापकोटा

३) बाग्लुङ २ - देवेन्द्र पौडेल

४) रोल्पा - वर्षमान पुन

५) रुकुम पूर्व १ - पूर्णबहादुर घर्तीमगर

६) जाजरकोट - शक्तिबहादुर बस्नेत

७) गोरखा २ - पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड

८) खोटाङ - रामकुमार राई

९) भोजपुर - सुदन किराँती

१०) मोरङ ४ - अमनलाल मोदी

११) दाङ २ - रेखा शर्मा

१२) रकुमपश्चिम - जनार्दन शर्मा

नेकपा एकीकृत समाजवादी

१) अछाम १ - शेरबहादुर कुँवर

२ ) बारा ४- कृष्णकुमार श्रेष्ठ

३) दैलेख १ - अमरबहादुर थापा

४) सल्यान - प्रकाश ज्वाला

५) डोटी - प्रेमबहादुर आले

६) बझाङ - भानुभक्त जोशी

७) रौतहट १ - माधबकुमार नेपाल

८) धादिङ १ - राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे

९) दाङ १ - मेटमणी चौधरी

१०) डोल्पा - धनबहादुर बुढा

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

१) काठमाडौं ७ - गणेश पराजुली

२) काठमाडौं ८- विराजभक्त श्रेष्ठ

३) काठमाडौं २- सोबिता गौतम

४) काठमाडौं ६ - शिशिर खनाल

५) ललितपुर ३ - तोसिमा कार्की

६) चितवन १ - हरि ढकाल

७) चितवन २ - रवि लामिछाने

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी

१) बाँके २ - धवलसमशेर जबरा

२) जुम्ला - ज्ञानबहादुर शाही

३) झापा ३ - राजेन्द्रप्रसाद लिङदेन

४) मकवानपुर १ - दीपकबहादुर सि‌ंह

५) नवलपरासी पश्चिम २ - ध्रुबहादुर प्रधान

जनता समाजवादी पार्टी

१) पर्सा १ - प्रदीप यादव

२) सप्तरी १ - नवलकिशोर साह सुडी

३) सिरहा ४ - वीरेन्द्रप्रसाद महतो

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी

१) रुपन्देही ४ - सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

२) सर्लाही १ - रामप्रकाश चौधरी

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

१) कैलाली १ - रञ्जिता श्रेष्ठ

२) कैलाली ३ - गंगाराम चौधरी

जनमत पार्टी

१) सप्तरी २ - सिके राउत

राष्ट्रिय जनमोर्चा

बाग्लुङ १ - चित्रबहादुर केसी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी

भक्तपुर १- प्रेम सुवाल

स्वतन्त्र

१) बर्दिया २- लालवीर चौधरी

२) मोरङ ५ - योगेन्द्र मण्डल

३) रौतहट २ - किरणकुमार साह

४) रौतहट ३ - प्रभु साह

५) सर्लाही ४ - अमरेसकुमार सिंह

 


प्रकाशित : शुक्रबार, मंसिर ९ २०७९०५:३४

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कार्यकारी सम्पादक

केदार दाहाल

सूचना तथा प्रसारण विभाग दर्ता नम्बर

२८३८/०७८-७९

© 2024 All right reserved to biznessnews.com  | Site By : SobizTrend